Peněz nemíváme dost


Peněz nebývá nikdy dost. To se ví už od hodně starých časů, kdy sice měla vrchnost na rozhazování, ale poddaný lid neměl kolikrát ani pár mincí. A ani pozdější socialistický rovnostářský systém na tom nic nezměnil, i tehdy byli lidé, kteří s penězi nevycházeli.

Těch, kdo pociťovali finanční tíseň, bylo prostě vždycky dost. A ani dnes to není jiné. I dnes jsou mezi námi jak lidé, kteří si na své finanční poměry nemohou stěžovat, tak i ti, kteří si na ně stěžují plným právem.

mince s peněženkou

Ovšem stěžování si na chudobu není její řešení. To, že někdo naříká nebo se zlobí, že svou finanční situaci nezvládá, neznamená, že se to na jeho přání změní k lepšímu. Pro pozitivní změnu je nutné tu něco udělat.

A co to je? Pochopitelně si ten, kdo má málo peněz, musí víc vydělat nebo na něčem ušetřit. Ale to je možné jedině v případě, když jsou příjmy takového člověka obstojné a kdy na to má dotyčný čas. Což ale někdy nebývá. Někdy člověk pobírající jen naprostou almužnu potřebuje finanční prostředky navíc rychle. A pak se na to musí jít jinak.

Jak se řeší momentálně nezvládnutelné finanční problémy? Jak postupovat, když potřebujeme peníze rychleji, než si je stačíme vydělat a našetřit? To se dávno ví. To se řeší tím, že si vezmeme půjčku.

hromádka mincí

Ale půjčku nestačí jenom chtít. Musí se také najít někdo, kdo nám ji dá. A protože chtějí finanční ústavy docela logicky záruky, že dostanou takto poskytnuté peníze zpátky, jsou v případě mnoha našich lidí dostupné už jenom nebankovní hypotéky. Protože ti, kdo si málo vydělávají, stejně jako ti, kdo mají záznamy v registrech dlužníků, obvykle v bankách neuspějí. Kdežto nebankovní společnost jim vyhoví, pokud se za vrácení půjčených peněz zaručí aspoň nemovitým majetkem.

Nebankovní hypotéku tak dostane každý, kdo za ni dá nějakou nemovitost do zástavy a zvládne ji splácet. A to je pro mnoho lidí skutečně jediným dostupným řešením jejich problémů.