Zemědělství se věnuje stále velké procento obyvatel naší země, v některých oblastech dokonce tato činnost převažuje nad jinými pracovními odvětvími a popularita pěstování vlastních plodin se neztrácí ani v této nesnadné době, kdy do života každého z nás zasahuje neúměrné zvyšování cen energií a potravin. Mohli bychom říci, že spíše naopak, i přes tato omezení, vzrůstá mezi lidmi zájem o zdravou výživu a lokálně vypěstované brambory, rajčata, česnek či okurky, na rozdíl od těch dovážených. Lidé projevují více důvěry v místní farmáře, u nichž s oblibou nakupují vše, co nabízejí nejen v období sklizně, ale prakticky po celý rok.
Lokální pěstitelé dnes mají jednu podstatnou výhodu – mohou své produkty rozvážet do městských tržnic nebo na další místa, kde se odehrává tento typ prodeje, a výjimečné nejsou ani rozvážky do domácností. Jediné, co je k tomu zapotřebí, je vhodný automobil, například dodávka s tažným zařízením a přívěsem, a samozřejmě vhodné přepravní nádoby.
Euro přepravka je plastová bedna, zhotovená tak, aby dostatečně zabezpečila náklad před poškozením v průběhu přepravy i skladování, a aby se tímto způsobem mohlo obchodovat se zemědělskými komoditami v širokém rozsahu. Do útrob přepravky lze pohodlně vyskládat pevnější kusy ovoce a zeleniny, což jsou například dýně Hokkaidó, brambory, papriky, jablka, mrkev, pórek, cibule, hrušky, švestky či slívy, a putovat s nimi v nákladovém prostoru dodávky i desítky kilometrů.
Již dávno neplatí boom devadesátých let brát za dobré jen to, co pochází ze zemí západní Evropy, lokální pěstitelé dnes dostávají přednost před potravinami z dovozu už jen proto, že se jim v tuzemsku věnují pěstitelé víceméně s láskou, a že se snaží konkurovat nikoli počtem kilogramů brambor a okurek, které na poli a na záhonech sklidí, ale zejména kvalitou, šťavnatostí, čerstvostí a obsahem živin z dobře, a zároveň přiměřeně hnojeného prostředí bez herbicidů a pesticidů a zejména geneticky modifikovaných zdrojů.