Kde bydlet?


Jenže časem seznají, že to jaksi není ono, a že to prostě chce bydlet ve svém. Což v praxi znamená, sehnat si byt, nebo nějaký domek. Prostě něco, kde se budou moci vracet s vědomím, že je to přece jen jakž takž jejich. A začnou shánět peníze. Bez nich se totiž vlastní bydlení jaksi nedá sehnat. Ledaže by někdo daroval nějaký dům, který už nechce, protože ho nebaví a on půjde raději pod most. Jenže lidí, kteří by darovali dům nebo byt zase tolik na světě není a v našem okolí už vůbec ne. Je to dáno tím, že jsou lidi lakomí a než by svůj dům darovali potřebnému, budou si jej užívat sami. Ach jo, to je ten dnešní svět.

peníze a box na ně

Nuže, když na inzeráty typu, kdo daruje dům nebo byt, nikdo nereaguje, je třeba to zkusit s vlastními penězi a vlastní cestou. Jenže, ony ty peníze jaksi nejsou. Nu, to se nedá nic dělat. Tedy, vlastně dá. Je třeba si je půjčit. A to, pokud možno rychle, protože dostávat byt v šedesáti je drobátko pozdě. Takže se začnou zkoumat možnosti. Hledají se vhodné možnosti, a tak se musí automaticky narazit na slovo hypotéka. A to je právě to, co může situaci s bydlením vyřešit. Takže se nakluše do banky, zaplatí poplatky za podání žádosti a už se to veze. Když pak dojde na lámání chleba, nedostane člověk nic, neb jednou pozapomněl zaplatit telefonnímu operátorovi a jeho upomínku hodil do koše.

peníze s pytlem

Tím pádem se ovšem ocitl ve spárech lidí, kteří zapisují takové neplatiče do registru dlužníků. Je úplně jedno, že jste pak peníze poslali, prostě jste tam a tím pro vás zůstávají bankovní půjčky uzavřeny. Ale není třeba zoufat. Jsou zde i půjčky nebankovní a jednou z takových je například i americká hypotéka bez registru. Při vyřizování této půjčky, nebo chcete-li hypotéky se do registru sice také nahlíží, ale nebere se v potaz nějaký ten škraloup. To se totiž může přihodit každému, a proto zde dostanete hypotéku i vy.